مهمان گرامی برای استفاده از تمام امکانات انجمن, نیاز به ثبت نام دارید. کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری گرایش شیمی آلی در سال ۱۳۹۲
مصاحبه با احسان قنبری رتبه ۱ کنکور دکتری گرایش شیمی آلی در سال ۱۳۹۲

[تصویر:  SKMBT_C45003022409360.jpg]
۱- ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا رتبه و درصدهای خود در دروس کنکور دکتری بیان کنید؟

با سلام خدمت شما
زبان ۴۰ استعداد تحصیلی ۳۸ شیمی ۷۷

۲- پس از برگزاری آزمون، توقع چه رتبه ای را داشتید؟ آیا درصدهای اعلامی در کارنامه به درصدهایی که حدس می زدید نزدیک بود؟

بله-انتظار همین رتبه را داشتم و درصد ها هم همینطور

۳- رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟

لیسانس دانشگاه آزاد کرج با معدل ۱۵٫۵۵ و فوق لیسانس دانشگاه تربیت مدرس با معدل ۱۵٫۵۱

۴- دوست دارید در کدام زمینه تحقیقاتی کار کنید؟

در زمینه سنتز داروی هدف دار

۵- آیا در کنکورهای دکتری سالهای قبل نیز شرکت داشتید؟ در صورت شرکت، رتبه شما چند بوده است و سطح کنکور دکتری سراسری سال ۹۲ را در مقایسه با سالهای قبل چگونه ارزیابی می کنید؟

خیر-سطح بالاتری نسبت به سال قبل داشت.

۶- آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه حد در موفقیت خود موثر می دانید؟اگر در آزمونها شرکت داشتید معمولا چه رتبه ای کسب می نمودید؟

خیر-این کلاس ها برای افرادی که از تحصیل فاصله گرفته اند مفید است.

۷- از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

از ۲ ماه مانده به کنکور روزی ۴ ساعت

۸- کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس امتحانی کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

همان کتاب های تدریس در داشگاه مفید هستند.

۹- نظرتان در مورد اپلای و تحصیلات خارج از کشور چیست؟

تحصیل در خارج از کشور مخصوصا اروپا واقعا بهترین شانس زندگی برای یک شیمیدان هست.

۱۰- اگر به زمان انتخاب رشته ورودی کارشناسی برگردید دوباره شیمی را انتخاب می کنید؟

بله

۱۱- از چه موضوعی در شیمی بسیار خوشتان می آید و از چه موضوعی متنفرید؟

بحث مربوط یه استریوشیمی را خیلی دوست دارم و از شیمی فیزیک…..

منبع سایت دپارتمان شیمی
chemdep.com
پاسخ
[تصویر:  ax-22231_300x210.jpg]
1- ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفاً رتبه و درصدهای خود در دروس کنکور دکتری بیان کنید؟

رتبه ۲ کنکور دکتری شیمی آلی سال ۹۲
دروس تخصصی: 83.7 درصد
استعداد تحصیلی: 36.7 درصد
زبان: 20 درصد

۲- پس از برگزاری آزمون، توقع چه رتبه ای را داشتید؟ آیا درصدهای اعلامی در کارنامه به درصدهایی که حدس می زدید نزدیک بود؟

درصدها رو حدس میزدم اما رتبه خودم رو بین ۱۰ تا ۲۰ تخمین میزدم.

۳- رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چه بوده است و با چه معدلی فارغ‌التحصیل شده اید؟

کارشناسی (شیمی محض) رو در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین بودم و کارشناسی ارشد شیمی آلی رو در دانشگاه تربیت مدرس با معدل ۱۶٫۳۲ به پایان رساندم.

زمینه تحقیقاتی مورد علاقه من سنتز ترکیبات پیچیده طبیعی به صورت Total Synthesis هست اما در حال حاضر امکان این زمینه تحقیقات در ایران وجود نداره. کلا من سنتز هدف دار ترکیبات آلی را دوست دارم.

5- آیا در کنکورهای دکتری سالهای قبل نیز شرکت داشتید؟ در صورت شرکت، رتبه شما چند بوده است و سطح کنکور دکتری سراسری سال ۹۲ را در مقایسه با سالهای قبل چگونه ارزیابی می کنید؟

بله سال ۹۱ رتبه من ۱۷۰ شد.
تفاوت چندانی نکرده بود اما در کل کنکور برگزار شده ۲ سال اخیر در حدی نبوده است که بتواند میان داوطلبان تمایز ایجاد کند، ناگفته نماند که همچنان سوالات غلط زیادی در کنکور دکتری وجود دارد؛ البته باید این را هم در نظر گرفت که این کنکور در ابتدای راه قرار دارد.

۶- آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه حد در موفقیت خود موثر می دانید؟ اگر در آزمونها شرکت داشتید معمولا چه رتبه ای کسب می نمودید؟

خیر. اول اینکه اموزشگاه ها فعالیت زیادی در زمینه دکتری ندارند و دوم اینکه نیازی به این مسایل در زمینه دکتری نیست، چون رقابت بسیار فشرده ای مانند کنکور ارشد بین داوطلبان وجود ندارد.

۷- از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟

حدود ۳۵ تا ۴۰ روز قبل کنکور و روزی ۵ تا ۶ ساعت

۸- کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس امتحانی کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟

شیمی آلی پیشرفته: فرانسیس کری، ریچارد ساندبرگ
Advanced Organic Chemistry: Francis A.Carey, Richard J. Sundberg
سنتز ترکیبات آلی به روش گسستن: استوارت وارن
Organic Synthesis: The Disconnection Approach, Stuart Warren, Paul Wyatt
مبانی طیف سنجی رزونانس مغناطیس هسته یک بعدی و دو بعدی: هورست فریبولین
Basic One- and Two-Dimensional NMR Spectroscopy, Horst Friebolin
نگرشی بر طیف سنجی: پاویا، لمپمن، کریز
Introduction to Spectroscopy, Donald L. Pavia, Gary M. Lampman, George S. Kriz,
مهمتر از خوندن این کتاب ها حل تمرین های مرتبط با این دروس می باشد.

منبع سایت دپارتمان شیمی
chemdep.com
پاسخ
مصاحبه با محمد اسلامی رتبه ۳ کنکور دکتری گرایش شیمی آلی در سال۱۳۹۲

[تصویر:  23283-paintcopy-e1381440173714-9617_181x210.jpg]

۱- ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا رتبه و درصدهای خود را در دروس کنکور دکتری بیان کنید؟

با سلام. زبان ۲۹ استعداد ۳۱ تخصصی ۷۴

بخاطر برنامه ریزی و مطاله ی منظمی که داشتم رتبه تک رقمی برایم دور از انتظار نبود و درصدهای اعلامی تقریبا به درصدهایی که خودم حدس میزدم نزدیک بودن.

۳- رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چه بوده است و با چه معدلی
فارغ‌التحصیل شده اید؟

کارشناسی (شیمی کاربردی) در دانشگاه محقق اردبیلی با معدل ۱۶٫۱۱ و دانش آموخته ممتاز بودم و کارشناسی ارشد نیز شیمی آلی دانشگاه علم و صنعت ایران، که باز دانش آموخته ممتاز با معدل ۱۹٫۱۸ بودم.

زمینه تحقیقاتی مورد علاقه منم مثل بیشتر شیمیست های آلی سنتز ترکیبات آلی هست اما بیشتر سنتز نامتقارن رو دوست دارم ادامه بدم.

5- آیا در کنکورهای دکتری سالهای قبل نیز شرکت داشتید؟ در صورت شرکت، رتبه شما چند بوده است و سطح کنکور دکتری سراسری سال ۹۲ را در مقایسه با سالهای قبل چگونه ارزیابی می کنید؟

بله سال ۹۱ و رتبه ام ۱۰۷۰ شد.
شاید بزگترین مشکل کنکور دکتری در دو سال اخیرنبود بانک سوالات می باشد که بعضا باعث طرح سوالات اشتباه در کنکور می شود.

۶- آیا در کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی موسسات آمادگی کنکور شرکت داشتید؟ این آزمونها و کلاسها را تا چه حد در موفقیت خود موثر می دانید؟ اگر در آزمونها شرکت داشتید معمولا چه رتبه ای کسب می نمودید؟

در هیچ مقطع تحصیلی دنبال کلاسهای کنکوری نبودم.

دو ماه مونده به کنکور شروع کردم که ماه اول رو با روزی سه-چهار ساعت شروع کردم اما ماه دوم تا شش-هفت ساعت هم مطالعه داشتم.

۸- کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس امتحانی کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به
داوطلبان دارید؟

شیمی آلی پیشرفته: فرانسیس کریA،
Advanced Organic Chemistry: Francis A.Carey, Richard J. Sundberg
سنتز ترکیبات آلی به روش گسستن: استوارت وارن
Organic Synthesis: The Disconnection Approach, Stuart Warren, Paul Wyatt
مبانی طیف سنجی رزونانس مغناطیس هسته یک بعدی و دو بعدی: هورست فریبولین
Basic One- and Two-Dimensional NMR Spectroscopy, Horst Friebolin
نگرشی بر طیف سنجی: پاویا، لمپمن، کریز
Introduction to Spectroscopy, Donald L. Pavia, Gary M. Lampman, George S. Kriz,
مهمتر از خوندن این کتاب ها حل تمرین های مرتبط با این دروس می باشد.

۹- به نظرتان وقت گذاشتن بر روی کنکور مهم تر است یا کار کردن روی زمینه های پژوهشی و مقاله دادن؟

آزمون دکتری دارای دو مرحله کتبی و مصاحبه علمیست که برای ورود به دوره دکتری رتبه و مقالات خوب هر دو لازم اند پس باید به نحوی برنامه ریزی شود که به هردو هدف بخوبی دست یافت.

۱۰- به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور سراسری دکتری دارید؟

بهترین برنامه ریز برای یک شخص خودش هست چرا که هیچ کس به اندازه خود داوطلب از پایه علمی و شرایط زندگی اون خبر نداره. پس باید یک داوطلب کنکور برنامه ریزی داشته باشه که بعداز کنکور متوجه اشتباهات برنامه نشده و افسوس زمان از دست رفته رو نخورد.

منبع سایت دپارتمان شیمی
chemdep.com
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فایل تصویری مصاحبه با رتبه 1 دکتری شیمی معدنی کنکور 92 admin 0 720 5-9-1392، 12:03 صبح
آخرین ارسال: admin
  فایل تصویری مصاحبه با رتبه 5 دکتری شیمی تجزیه کنکور 92 admin 0 579 3-9-1392، 09:57 عصر
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان