مهمان گرامی برای استفاده از تمام امکانات انجمن, نیاز به ثبت نام دارید. کلیک کنید

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مصاحبه با رتبه برتر آزمون دکتری ۹۳ عمران گرایش زلزله
سامان امیری سوادرودباری متولد ۱۳۶۹، تحصیل در مقطع کارشناسی را در سال ۱۳۸۷ در دانشگاه غیرانتفاعی شمال-آمل در رشته مهندسی عمران-عمران آغاز نمود و پس از فارغ‌التحصیلی از این مقطع در سال ۹۱ با کسب رتبه ۱۱۰ کنکور کارشناسی ارشد، تحصیل در دانشگاه تهران را شروع کرد.

وی با شرکت در آزمون دکتری ۹۳، موفق به کسب رتبه ۴ در رشته مهندسی عمران، گرایش مهندسی زلزله گردیده و پس از پشت سر گذاشتن مرحله مصاحبه در دانشگاه تربیت مدرس پذیرفته شده است.

--: چه زمانی مطالعه برای آزمون دکتری را آغاز نمودید؟ چه مقدار زمان به مطالعه اختصاص می‌دادید؟

در طول تابستان یک ماه به طور میانگین روزی ۴ ساعت به درس خواندن اختصاص دادم و یک ماه مانده به کنکور نیز روزی حدود ۳ ساعت درس خواندم.

--: انگیزه شما از شرکت در آزمون دکتری چه بود؟

چند دلیل برای این امر داشتم؛ ماندنم در تهران را تمدید کنم، رفتن به سربازی را به تعویق بیندازم و همچنین این که زمینه تدریس برایم فراهم می‌شد.

--: منابع مورد نیاز جهت کسب آمادگی برای آزمون را چگونه پیدا کردید؟

چون دانشگاه تهران بودم، منابع را با توجه به شناخت اساتید می‌شناختم، برای برخی دروس هم منابع با منابع آزمون ارشد یکسان بود.

--: برای دروس زبان و استعداد تحصیلی هم مطالعه‌ کرده بودید؟

برای زبان مطالعه‌ای نداشتم و پاسخ هم ندادم. برای استعداد تحصیلی، ۵ روز کتاب GMAT رشته مدیریت را مطالعه کردم.

--: پیش‌بینی شما از نتیجه آزمون کتبی بعد از برگزاری کنکور چه بود؟

من برای رتبه یک در آزمون شرکت کرده بودم، سؤالات آزمون ساده نبود و روحیه‌ام را در جلسه آزمون از دست دادم، به حدی که می‌خواستم جلسه آزمون را ترک کنم. پس از آزمون اصلاً راضی نبودم و انتظار درصد بالاتری داشتم. در هر حال در بهترین حالت رتبه ۳۰ را برای خودم پیش‌بینی می‌کردم. اما بعد از اعلام کلید سؤالات متوجه شدم که رتبه‌ام زیر ۱۰ خواهد بود.

--: چه رزومه‌ای برای شرکت در مرحله مصاحبه داشتید؟

- یک مقاله ISC از پایان‌نامه ارشد
- یک مقاله کنفرانس داخلی از پایان‌نامه ارشد
- دو مقاله کنفرانسی از مطالعاتم در دوران کارشناسی
- یک سال سابقه کمک استاد به عنوان حل تمرین (که تنها در دانشگاه تربیت مدرس تا حدودی به آن اهمیت داده شد)

--: برای مصاحبه‌ به کدام دانشگاه‌ها دعوت شدید و هر یک از مصاحبه‌ها به چه شکلی برگزار شد؟

من در مصاحبه پنج دانشگاه حضور یافتم، اولویت‌های من به ترتیب عبارت بودند از: ۱٫ دانشگاه تهران؛ ۲٫ دانشگاه تربیت مدرس؛ ۳٫ دانشگاه علم و صنعت؛ ۴٫ دانشگاه خواجه نصیر؛ ۵٫ دانشگاه بابل
مصاحبه در همه دانشگاه‌ها روند یکسانی داشت. در اکثر آنها در مورد تأهل و شاغل بودن سؤال شد. در مورد پایان‌نامه ارشد نیز سؤالاتی از من پرسیده می‌شد. در دانشگاه خواجه نصیر در مورد وضعیت مالی‌ام نیز سؤال شد. موضوع دیگر این بود که در اولویت سوم به بعد، آگاه شدن اساتید مصاحبه‌کننده از اولویت‌های انتخابی‌م منجر به تأثیر منفی در مصاحبه‌هایم شد.

--: چه منابعی برای آمادگی جهت آزمون مطالعه کرده بودید؟

دینامیک سازه¬ها: کتاب دکتر خسرو برگی
دینامیک خاک: جزوه دکتر قلندرزاده
تحلیل سازه¬ها: جزوه مهندس نعمت زاده. کتاب آهنگر
مقاومت مصالح: جزوه دکتر سیروس غلامپور. کتاب سری عمران

[تصویر:  d9cdnnw5q3gdxivdddry.jpg]

[تصویر:  yq1yltz7971hz1zmdq05.jpg]
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  منابع آزمون دکترای مهندسی عمران گرایش زلزله admin 2 2,542 11-8-1392، 01:56 صبح
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان